Warning: Illegal string offset 'url' in /home/yahavshalomco/public_html/wp-content/themes/twentyseventeen/single.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'target' in /home/yahavshalomco/public_html/wp-content/themes/twentyseventeen/single.php on line 25

Warning: Illegal string offset 'url' in /home/yahavshalomco/public_html/wp-content/themes/twentyseventeen/single.php on line 28

Warning: Illegal string offset 'target' in /home/yahavshalomco/public_html/wp-content/themes/twentyseventeen/single.php on line 29

Warning: Illegal string offset 'url' in /home/yahavshalomco/public_html/wp-content/themes/twentyseventeen/single.php on line 32

Warning: Illegal string offset 'target' in /home/yahavshalomco/public_html/wp-content/themes/twentyseventeen/single.php on line 33
טיפים לשמירה על ניקיון הגינה שלכם - יהב שלום ובניו

טיפים לשמירה על ניקיון הגינה שלכם

לא מעט, בעיקר בעונות “היפות”, אנו מתעסקים בגינה. ותאמינו או לא, חשוב מאוד לשמור על ניקיונה. וידוי קטן? בעבר, מחוסר התעניינות, הזנחנו לא מעט את הגינה. על כך, שילמנו מחיר יקר ונגרם בלגן שלם. מאז, למדנו את הלקח והחכמנו. כיום, אנו פועלים לניקיון ותחזוקת הגינה, לעיתים קרובות.
במאמר, נדבר על כמה טיפים שימושיים שיסייעו לכם לשמור על ניקיון הגינה, בהמשך תוכלו גם לראות סעיף המדבר על מפוח העלים הנפוץ, אשר הוא לבדו יעזור לכם לנקות את הספה ושאר הריהוט. ועכשיו, כשסיימנו עם ההקדמה, נתחיל:

גנן או לא – אז מה מומלץ?

במידה ויש לכם גנן מקצועי, אשר מגיע מפעם לפעל ומטפל בגינה, מה טוב? עם זאת, לעיתים פשוט מהנה ללכלך את הידיים ולחוות את תחושת הטבע “על בשרנו”. טיפול בגינה עלול להימשך בין 2-4 שעות, תלוי בכמות העבודה הנדרשת.
יתרונות לשכירת גנן מקצועי: גנן מקצועי “יוריד” מכם את כל טרחת טיפולי הגינה. כך, מן הסתם, ייחסך לכם זמן יקר. יתרה מכך, לפעמים גננים מקצועיים מסוגלים “לעצב” את הגינה בצורה יוצאת מן הכלל.
טיפול עצמי: להרגיש את הטבע ולטפל בגינה ובתחזוקתה עשויים להיות חוויות מהנות, אך לא לכולם. הטיפול דורש המון עבודה פיזית, והרבה מאוד זמן פנוי.
בשורה התחתונה: יש לכם לא מעט זמן פנוי? “מתחברים” לעבודה? היינו ממליצים על טיפול עצמי. לא “עומדים בקריטריונים”? כדאי שתשקלו לשכור גנן מקצועי.
עשה זאת בעצמך – טיפול עצמי בגינה
קבלו 2 טיפים נוספים מאתנו, ערך מוסף. תוכלו ליישם אותם, בעצמכם, ללא עלויות כספיות נוספות. נו, סקרנים? הנה הטיפים:
הכירו את הגינה: למדו על סביבת הגינה, הצמחים, העצים, ואפילו אביזרי הניקיון. קראו אודותיהם באינטרנט, או בכל מקור מידע מהימן אחר. כמו כן, חשוב שתתמצאו בדפוסי הפעילות של הצמחים בגינה, ובשיטות הטיפול המומלצות. אחת הטעויות הנפוצות היא טיפול לא מתאים. כיצד קורות טעויות כאלו? טוב, לא חסרות דרכים: לדוגמה, יוצא לאדם לשמוע מחבר / מקרוב משפחה (שלא מתמצא/ת בתחום) על שיטת טיפול כל שהיא – מכאן, ברור איך זה נגמר. הגינה איננה מקום לניסוי וטעייה. שיטות טיפול מוטעות עלולות לפגוע קשות בצמחייה בגינתכם.

והתאימו את הטיפול לעונה, מבלי להתפשר על הציוד: לעונות השנה השפעה לא מבוטלת על בריאות והתנהגות הצמחים, העצים והפרחים בגינה. היו מודעים להשפעות והיערכו בהתאם. חשוב שיהיו לכם מספר כלים חיוניים: כלי גינון המתאימים לגינון באופן כללי, כלי עבודה ידנית, מפוח אוויר, מגרפה, גוזמים, מספריים, זוג כפפות איכותיות (לא פשוטות וזולות), צינור מים טוב, ואפילו מכסחת דשא. בהחלט יכולים להיות כלים מתאימים נוספים, אם עולים לכם רעיונות – לכו על זה. עצה נוספת: החזיקו, בנוסף, דשנים שונים.

משימות שחובה לבצע לעיתים תכופות

אסור לשכוח: יש לא מעט משימות שחובה שנבצע לעיתים תכופות. אילו משימות בדיוק? טוב, לכסח את הדשא, לגזום ענפים, ניקיון כללי לכל הגינה ועוד. הן לא תמיד מהנות, אך חובה. עשו רשימה על הקיר או במסמך במחשב. היינו ממליצים לקבוע תזכורת בנייד/במחשב – כך קטן הסיכוי שתשכחו.
גזמו ענפים המתארכים ו\או מגיעים לגבול הגינה
מטלה די קצרה, שתוכלו לבצע גם בשעות הערב. נראה לכם מיותר? טוב, יש בה הרבה מעבר. מה בדיוק? טוב, אם תתעצלו, חרקים ומזיקים אחרים יעברו מהענפים לגינה ויזיקו לה. לרוב, הענפים יתארכו עד כדי-כך רק לאחר חצי שנה ויותר – תלוי בקצב הממוצע.
המלצה אישית בנושא הגיזום: לכו לחנות הקרובה לביתכם, קנו גוזם אלחוטי וגזמו כל 3 חודשים, לכל היותר. כך, תשמרו על יופי הגינה, ומן הסתם, תמנעו מהשלכות התארכות הענפים. אז למה “דווקא” גוזם אלחוטי? ובכן, פשוט קל יותר לעבוד עמו, ללא חוטים, וללא בעיות אחרות. למעשה, הוא דומה למכסחות דשא אלחוטיות מבוססות דלק – חוסכות זמן ונוחות.
תדירות הגיזום המומלצת, לרוב, נעה בין שבועיים לחודש.

רגע… ומה אם החורף מתקרב? גזמו, כמה שיותר מהר, את כל הקצוות שהשארתם להמשך השבוע / סוף החודש. במהלך החורף, לא תוכלו לבצע פעולת תחזוקה ו/או ניקיון בגינה.
פעולת הגיזום, בממוצע, לא לוקחת יותר מ־10 דקות. אל תתעצלו!

העלים נושרים? אין לכם כוח לפנות אותם? הכירו את מפוח העלים

בדומה לילדים קטנים, המשאירים צעצועים בכל מקום, כך העלים נאספים בערמות בכמעט כל מקום. אז איך נתמודד עם ה־”מכה”? ובכן, יש לא מעט כלים לכך, אך הפתרון היעיל ביותר, מניסיוננו, הוא מפוח עלים. גשו לאחת מחנויות התחזוקה לבית ו/או לגן ורכשו אחד. אל תתפשרו על איכותו: עדיף שיהיה אלחוטי, יחזיק שנים רבות ויהיה בעל כוח שאיבה חזק.

לסיכום – בסופו של דבר

טיפול וניקיון בגינה היא פעולה שאפשר לעשות בשתי צורות: בצורה חובבנית, “לחפף,” ובצורה מקצועית, איכותית בהרבה, שדורשת עבודה פיזית רבה. כולנו תקווה שהטיפים שסיפקנו יסייעו לכם בניקיון ותחזוקת הגינה בעצמכם. אולם, במידה וכל העסק מעמיס עליכם יותר מדי… זכרו תמיד שתוכלו לשכור את שירותיו של גנן מקצועי.

Rate this post
image/svg+xml image/svg+xml?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציגינו יחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ