סורגים

סורגים איכותיים

סורגים של יהב שלום  יכולים להעניק אווירה מסוימת. נעמוד בקשרה על משמעות סורגים שיכולה להיווצר אצל אנשים מסוימים, על הסיבות לכך וכיצד ניתן לספק אווירה אחרת בעת השימוש בהם במקומות ציבוריים או פרטיים.מאז ומעולם סימלו סורגים את החיץ בין מקום לבין מה שמחוצה לו, ועם הזמן תפסו צורה והשתנו למשהו המגביל וכובל את מי שנמצא סגור בתוך האזור הגיאוגרפי , בינות הסורגים.

הדוגמא הכי טובה לכך, הוא הכלא. הכלא מוקף סורגים גבוהים ודוקרניים עד שנראה כי מי שנכנס אליו , לעולם לא יוכל לצאת. לצאת הדימוי הזה, קיים הביטוי "כלוב של זהב" וכוונתו, שגם אם סורגים עשויים זהב ומספקים חיי נוחות ומותרות, זה עדיין כלא מגביל, כלוב.במובן הפרקטי שלהם, סורגים נועדו גם להגן על סביבה מסוימת מפורצים וגנבים ונועדו לחצוץ ולסמן מקום לעומת הסביבה שלו. לכאן בדיוק נכנס עניין העיצוב, שתורם רבות לנושא האווירה שמעניקים סורגים.מי שבוחר לו סורגים עבותים ודוקרניים, עשוי להבריח גם את האורחים הקרויים לו. מי שבוחר סורגים שלא מתפקדים בכלל לפי הפונקציה לשמה נועדו, מזמינים כל מאן דבעי להיכנס ולפלוש לאזור הפרטי שלו.על כן, יש להשיג שילוב נכון בין המטרות אותן מבקשים להשיג, והדבר יתבטא באופן העיצוב והפרזול של סורגים. גם לחומר ממנו עשויים סורגים יש השפעה נחרצת על האשליה והאווירה שהם מספקים.סורגים מפלסטיק יתנו אשליה של בדיחה, ויהיו אולי נפוצים רק בפינות משחק של גני ילדים.

סורגים מברזל

עבותים ומאיימים, מתאימים לטירות חשוכות ומסתוריות ולא הולמים את הבתים בני זמננו.ניתן אמנם וכמובן להשתמש בברזל לייצור ועיצוב סורגים, אז מבחינת העיצוב הם צריכים להיראות מודרניים וקלילים הרבה יותר מאלה שסוגרים על טירתו של הרוזן דרקולה למשל..שימוש בסורגים נעשה גם בגנים ציבוריים או במעקות של מבנים ופרויקטי בניה. ניתן לפגוש בהם בכל מקום, והדרך הטובה לשלבם בסביבתם, היא בחירת סורגים נכונה.סורגים בתוך בית פרטי יהיו הרבר מעודנים מסורגים המוצבים בגינתו של בית כמו גם שונים ממקומות יותר ציבוריים הדורשים אולי אבטחה יתרה.

image/svg+xml image/svg+xml?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציגינו יחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ